Põhjalikult meigi aluskreemist ehk primer-ist

Autor: Marina Žilkina

Marina portfolio

Jumestus on aluseks ükskõik millise stiili tervikpildi loomisel. Sõltumata sellest kas meik tuleb loomulik või julge, tähtis on, et see oleks püsiv ja hoolikalt tehtud. Kogu välimuse ja stiili kooskõla võib suurel määral sõltuda aga õige primeri valikust.

Primer – meigi aluskreem. Aluskreemi kasutamine muudab meigi kaupüsivamaks, peidab näonahal ebaühtlused täites kortse ja poore, ühtlustab nahatooni ning annab nahale terve jume ja sära. Iga jumestuskreem, mis on kantud aluskreemi peale, näeb välja korralikum ja püsib terve päeva, mure laialivalgunud meigi pärast kaob. Lisaks kaitseb primer ka kosmeetika tungimise eest naha kihtidesse. Ennekõike see toode on mõeldud selleks, et valmistada nahk ette meigi pealekandmiseks moodustades nahale sileda ja ühtlase pinna. Primer peab olema õigesti valitud ja ka õigesti pealekantud. Siinkohal tuleb arvestada mõnede nö “reeglitega”. Näiteks kui nahk vajab täiendavat niisutamist, siis tuleks valida vastavalt näonaha tüüblie niisutav aluskreem. Sellel peaks olema õrn tekstuur, hea imendumisvõime ja see peaks hoidma näonaha loomulikku niiskustaset terve päeva jooksul. Talve hooajal on mõistlik vahetada välja niisutav kreem kaitsva vastu, et säästa näonahk liigse külma ja tuule eest. Suvel on aga kindlasti vajalik SPF (päikesekaitse) faktoriga kreem. Tähtis on ka see, et näokreemi koostisosad ei pärsiks primeri mõju ja ei laseks kosmeetikal jõuda näonaha sügavatesse kihtidesse, vastasel juhul primeri mõju kaob ning see omakorda mõjutab meigi kvaliteeti ja püsivust. Soovitav on peale näokreemi kasutamist veenduda, et see on hästi imendunud ja vajadusel eemaldada liigne salvrätiga, alles siis kanda peale primer.

Täna on meigiturul väga suures valikus kõikvõimalikke primereid. Siinkohal peab märkima, et mõnede kosmeetikafirmade primerid, seda eriti mineraalkosmeetika omad, on niivõrd rikkalikud näonaha niisutuse ja toiteainete poolest, et vajadus kasutada eraldi toodet enne primerit kaob.

Primer tuleb valida arvestades oma näonaha individuaalsete omadustega, kõige parem on kui  nii primer kui ka jumestuskreem on üheltsamalt kosmeetika esindajalt.

PRIMERITE TÜÜBID

MATISTAV PRIMER

Kõige levinum ja populaarsem primeri tüüp. Sobib hästi rasusele, kombineeritud, probleemsele, aknega näonahale. See sisaldab minimaalselt rasva, tänu millele toetab naha tervislikku seisundit, ei põhjusta punetisi ega aknet. Matistava primeri töö põhimõtteks on kontrollida rasunäärmete talitust. Seda ei kanta tervele näonahale, vaid ainult probleemsetele piirkondadele, mis tavaliselt on nö T-tsoonis (laup, nina, lõug). Silmi übritseval nahal matistavat primerit kasutada ei tohi, samuti tuleb vältida kohti, kus nahk ketendab või on liigselt kuiv.

jane-iredale-absenceProovi: MAKE UP FOR EVER Step 1 Skin Equalizer Mattifying Primer, Givenchy Mister Mat Mattifying Foundation Primer, NARS Pro-Prime Pore Refining Primer Oil-Free, Smashbox Photo Finish Oil Free Foundation Primer Pore Minimizing, Dior Airflash Matte Touch, jane iredale Absence.

NIISUTAV PRIMER

Sobib eakale, kuivale näonahale. Ühtlustab nahatooni, vähendab pooride silmatorkavust ja suurendab naha kuma. Niisutavate primerite koostisesse kuulub tihti merevetikate ekstrakt, mis omab vananemisvastaseid omadusi ja aitab vältida niiskuse kadu. Vähendavad naha ketendamist.

jane-airedale-smooth-affair

Proovi: Clarins Instant Smooth Perfecting Touch, Lancome La Base Pro, jane iredale Smooth Affair, The Balm Time Balm Face primer base visage.

VALGUSTPEEGELDAV PRIMER

Populaarsust koguvad primerid, mille koostisesse kuuluvad valgustpeegeldavad osakesed, mille tulemusena nahk justkui särab seestpoolt, on värske ja nooruslik. Kantakse tervele näonahale, et saavutada “puhta ja niiske” naha tulemus. See primer võib sobida ka eakamale nahale, eeldusel, et nahal ei ole suuri poore ja liigselt palju kortse, kuid sellisel juhul ei tohi primer olla liigselt palju sätendav. Valgustpeegeldavaid primerid peaksid vältima rasuse näonahaga inimesed.

instant-glow

Proovi: L’Oréal Paris Lumi Magique Pure Light Primer, Karaja Instant Glow Primer, MAC Strobe Cream Hydratant Lumineux, SHIMMERING SKIN PERFECTOR BECCA.

KORRIGEERIV PRIMER

Seda tüüpi primerid on vähem populaarsed meie turul, võib-olla sellepärast, et nad on värvilised ja neid tuleb kasutada teadlikult. Need aitavad ühtlustada näonaha tooni, kui sellel on näiteks pigmendilaigud, punetused või sinikad. Kõige enam levinumad toonid on – heleroheline, roosakas/virsikuroosa ja lillakad, mis saavad hästi hakkama nahalaikude, -kareduste ja ebaühtluste peitmisega. Lillakas primer neutraliseerib kollakaid laike, roosa – näo hallikat tooni, rohekas – saab hästi hakkama eriti tugevate punetustega (kuperoosa ja sünnimärgid).

MUFE-primers

Proovi: Clinique Superprimer Colour Corrects Dullness In Deeper Skins, MAKE UP FOREVER STEP 1.

Kui Te olete õnnelik ideealse näönaha omanik, millel ei ole erilisi defekte ja probleeme, siis primeri kasutamine on vajalik vaid jumestuse kauapüsivuse eesmärgiks. Seelisel puhul võib kasutada meiki fikseerivaid spreisid, mida pihustatakse nii enne jusmetuskreemi pealekandmist kui ka täiesti lõpus, tulemuse kinnitamiseks.

PEALEKANDMISE NIPID

• Primeri pealekandmisel ärge hõõruge ega venitage nahka. Liigutused peavad olema pehmed ja sujuvad.
• Kui kannate toodet kogu näole, siis alustage lauba piirkonnast liikudes põskede, nina ja lõua poole. Pidage meeles, et matistav primer tuleb kanda vaid probleemsete kohtade peale.
• Veenduge, et primer on hästi hajutatud, vajadusel eemaldage liigne švammi abil või tupsutades salvrätiga.
• Laske primeril hästi imenduda ja siis asuge jumestuskreemi pealekandmise juurde.
• Primerit võib kanda peale sünteetilise pintsliga, nii on pealekantav kiht õhuke ja  toote kulu on väike.

Olge teadlikud oma valikutes ja hoolitsege enda eest!

Marina