Pidulik silmameik 15 minutiga

Autor: Marina Žilkina

Holiday_makeup

Jõulutuhinas unustasid broneerida aja jumestaja juurde 31. detsembriks või selgus, et õhtul on vaja minna üritusele ja sättimiseks pole piisavalt aega? Ei ole hullu, lahendus on olemas!
See silmameigi tehnika on teostatud kerges horisontaalses tehnikas ja sobib hästi igale silmale. Selle tehnika teostamine võtab aega 15 minutit, isegi minimaalsete jumestamise oskustega inimesel.

• Nagu ikka  alustame meiki ripsmejuurtevahelisest kontuurist. Selleks sobib hästi must silmapliiats või geeljas silmalainer. Kuna silmameigi lõpus teeme lainerijoone, siis ripsmejuurte vaheline kontuurjoon ei pea olema ideaalne. Selle võib kinnitada musta lauvärviga.

step1

• Tervele liikuvale laule kanname sünteetilise pintsliga või näpu otsaga kreemjat lauvärvi või läikivat lauvärvi. Tooni valik võib olla ükskõik milline – pronks, hõbe, Rose Gold, kuldne, shokolaadipruun, beež – sõltub kas silma värvist või enda eelistustest. Peale kreemja lauvärvi võib kasutada ka värvilist silmapliiatsit – sellisel juhul tuleb see kindlasti väga hästi hajutada sünteetilise pintsliga, et pliiatsi kiht oleks silmalau peal õhuke ja ühtlane. Mina kasutasin jane iredale Smooth Affair for Eyes tooni Gold.

step 2

• Lapiku naturaalsest karvast pintsliga kanname peale lauvärvi. Mina kasutasin Urban Decay Naked Eyeshadow paleti tooni Half Baked. Sarnast tooni võib leida ka jane iredale lauvärvidel, näiteks toonid Allure või Peach Sherbet.

step3

• Naturaalsest karvast hajutuspintsliga hajuta õrnalt koopajoont. Alusta hajutusega koopajoone väljaspoolt – seal peabki olema põhirõhk, kuid kogu hajutus ei tohi olla rohkem, kui kaks kolmandikku väljaspoolt. Hajutustoon peab olema kindlasti matt ja 2-3 tooni nahast tumedam, kuna põhitoon (mul on kuldne) on juba kergelt pärlmutrine. Lisaks loob matt toon vajaliku reljeefi ja võimaldab vajadusel modelleerida silma. Kui sul on pealelangeva lauga silm, siis su hajutustoon võib olla veel tumedam ja hajutus tuleb teha intensiivsem. Mina valisin jane iredale lauvärvi tooni Taupe.

step4

• Pidulik meik ei saa olla ilma tihedate ripsmeteta. Omad ripsmed tuleb hästi koolutada ja korralikult värvida. Selleks, et meik näeks välja efektsem kinnitame kuntsripsmed. Kuna moes on jälle ehtsad tihedad ripsmed, nende volüüm ja pikkus võivad olla vastavad. Põhjalikumalt ripsmetest ja nende paigaldamistehnikast saab lugeda artiklist “Ripsme aabits”.

Kui oled veendunud, et ripsmeliim on kuivanud ja ripsmed püsivad kindlalt, liigume edasi järgmise etapi juurde – teeme laineri joone. Siin on ainult üks reegel – mida tihedamad on ripsmed, seda paksem ja pikem peab olema laineri joon. Leineri trendidest silma meigis loe rohkem artiklis “Aktuaalsed silmameigi tehnikad laineriga”.

• Ära unusta ka alumist silmalaugu. Tumeda lauvärviga märgi ära üks kolmandik alumisest laust. Alusta väljaspoolt selleks, et ülemine laug ei tunduks pealelangevana ripsmete tiheduse pärast. Kui sa eelistad pigem müstilist pilku, siis soovitan värvida silma limaskesta musta värvi pliiatsiga (sel juhul tumedat lauvärvi tuleb panna tervele alumisele laule). Mina jätsin selle vahele, kuna eelistasin selgema pilgu tulemust.

step5

Kui soovid veel rohkem särtsu silmadesse, lisa ka sädelust. See võib olla nii kergelt särav puuder nagu näiteks Make Up For Ever Diamond Powder või jane iredale 24Karat, kui ka suuremad litrid (kuid peam meeles, et suuremate litrite paigaldamiseks tuleb kasutada spetsiaalset liimi, näiteks Make Up For Ever Aqua Seal).

final
Silmameik ongi valmis! See lihtne ja kiire silmameigitehnika on kergesti teostatav enda peal ning sobib ideaalselt pidulikuks sündmuseks!

Head uut aastat ja olge õnnelikud! 🙂