“No makeup” meik – kellele ja miks?

No makeup meik on üks jumestuse stiile, kus üritatakse jätta võimalikult meikimata mulje. Kes ja millal võiks sellist jumestust eelistada?
Kui eelmises blogipostituses oli fookuses üsna naturaalne meik, siis tänases viime naturaalsuse sammu võrra edasi. Eesmärk on jätta mulje, et nägu polekski justkui meigitud. Tegelikkuses on selle ilu taga aga üksjagu tööd. No makeup meik ei ole alati selline, mille hommikul viie minutiga teed. See nõuab pisut rohkem tähelepanu kui lihtsalt üks loomulik jumestus.

Mis eristab siis “meikimata” jumetust tavalisest loomulikust jumestusest? Põhiliselt see, et tooteid kantakse nahale niivõrd õhukene kiht, et seda peaaegu polegi. Eesmärk on nahale jätta kosmeetikast minimaalne jälg. See tähendab, et tooteid kantakse nahale täpselt nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Meigipõhi võiks olla kindlasti kerge bb-kreem või toonitud päevakreem. Kindlasti ei tohiks tegu olla väga särava või sära andva tootega. Meie nahk on loomulikus olekus kergelt matt, seega üleliia säravad ja sädelevad tooted selle jumestusega kokku ei sobi. Kui on vaja peita tumedaid silmaaluseid või punetavaid punne, võiksid valida peitekreemi, mis oma koostiselt oleks võimalikult kerge. Jällegi selleks, et nahale jääks erinevatest toodetest võimalikult minimaalne jälg.

Põsepuna võiks olla kreemjas, kuna nii sulandub see nahaga kõige paremini ühte. Tooni saad selgeks teha jälgides oma naha loomulikku tooni siis, kui see punetab. Ehk siis, kui punastad. Mida lähedasem on põsepuna toon su enda loomulikule õhetusele, seda usutavam see sinu nahal jääb. Ühtegi piirjoont ei tohi näha olla, kõik peab olema ideaalselt hajutatud. Põsepunaga liialdada samuti ei tasu, kuna siis kaob no makeup meigi eesmärk. Huulevärvi puhul tuleks kasutada sama taktikat – vaata mis tooni on su huuled loomulikus olekus ning vali õige värv selle järgi. Kellel on tumeda pigmendiga huuled, võivad eelistada pisut tumedamaid toone ning heleda pigmendiga siis vastavalt heledamaid toone. Nagu meigipõhja puhul, ei tohiks ka huuled liialt läikida. Loomulikus olekus on huuled matid, seega kui kasutad väga läikivat huulepulka või toonivat palsamit, tupsuta õrnalt puudrit huultele. Nii annad neile loomulikuma ilme.

Kulmud tuleks samuti minimaalselt täita. Jälgi kas kuskil on mõni auguke või ebatasasus ning täida ja ühtlusta need. Väldi teravaid ja konkreetseid piirjooni ning kulme täites järgi oma loomulikku kulmukuju. Silmameik peab olema peaaegu nähtamatu. See tähendab, et kui oled silmalaud puudriga ühtlustanud, võid kergelt rõhutada silma koopajoont mati keskmise pruuni lauvärviga. Õrnalt võid hajutada tumepruuni või musta matti lauvärvi ripsmejuurte vahele, et ripsmekaart visuaalselt tihedamaks muuta. Ripsmetušši valides eelista mustjaspruuni tooni ning harja üleliigne tušš ripsmetelt ära. Tükki läinud ripsmed ning väga paks tušikiht reedab silmameigi ning jällegi kaotab no makeup meik niimoodi oma mõtte.

Sellest kõigest piisabki “meikimata” meigi jaoks. Toonid on neutraalsed ja harmoneeruvad naha enda alatoonidega ning tooteid on peale kantud nii vähe kui võimalik, et efekt püsiks. Millal aga eelistada sellist meiki? Eelkõige siis, kui tunned, et tahaksid oma naturaalsele välimusele väikese ekstra lükke anda, kuid ei soovi palju meiki kasutada. See on ideaalne kontorisse ja kooli, kus on jumestusele seatud pigem piirangud. Ka neile sobib selline meik hästi, kellel näiteks probleeme kergelt punetava näonahaga või kes tunnevad, et see väike tagasihoidlik meigikogus on piisav.

Mõned tootesoovitused no makeup meigi jaoks:

Jane Iredale niisutav jumestuskreem Dream Tint

Jane Iredale huule- ja põsepuna Just Kissed

Jane Iredale tooniv kulmugeel Purebrow

Jane Iredale ripsmetušš Purelash Sensitive

Veelgi tooteid, millega endale no makeup meik teha, leiad meie e-poest.