Autor: Zoja Nova
Kas oled mõelnud mida teevad professionaalsed jumestajad teisiti ja miks erineb meik ja selle püsivus Sinu omast? Ajalist kogemust ei ole kahjuks võimalik edasi anda, kuid mõningad trikid annavad “wow” efekti küll.
1. SPETSIAALSEL ALUSKREEMIL JA TAVALISEL NIISUTAVAL KREEMIL ON VAHE
Kas oled märganud, et enamikes veekindla meigieemaldus vahendites on õli? Jah, nahk vajab niisutust, kuid pigmentide kõige suuremaks hirmuks on õli/rasu! Seega, enne tähtsatid üritusi ei tasu teha superniisutavaid/-toitvaid maske ja rituaale, lootes oma iluga kõiki pahviks lüüa. Spetsiaalne meigialuskreem niisutab mõõdukalt ja lisaks vastutab ka meigi ühtluse ja püsivuse eest.
2. PUUDER ALUSKREEMI JA JUMESTUSKREEMI VAHELE?
Üks võimalus selleks, et meik kestaks oodatust kauem – fikseeri ka aluskreem kerge, läbipaistva puudriga. See kõlab kummaliselt (arvestades, et oleme alati rääkinud, et kunagi ei kanta kreemjaid tooteid kuivadele/puudristele), kuid tegelikult see toimib. Toimides nii, kinnitad Sa ka aluskreemi ning võid olla täiesti kindel, et jumestuskreem ei segune aluskreemiga ja ei häiri ühtlast pealekandmist. Aga pea meeles, mõõdukus on võti – liiga palju puudrit muudab jumestuskreemi “klimbiliseks”!
3. HD PUUDRIT KASUTA VÄGA VÄIKESES KOGUSES!
Üleüldiselt on HD toodetel märkimisväärne kirjeldus, kuid eriti ei täpsustata millega peaks arvestama. Oled kindlasti näinud internetis levinud pilte kus kuulsused näevad välja nagu neid oleks beebipuudriga üle valatud? Nii juhtub kui suur kogus HD puudrit puutub kokku pildistamisel välguga. Osad ütlevad, et sellistel juhtudel oleks targem sellest puudrist üldse eemale hoida, kuid see ei ole lahendus. HD puudrite põhikoostisosaks on “silica”, mis peegeldab valgust. Kui seda kanda suures koguses või korduvalt ja pildistada välguga, kipuvad tekkima valged plekid, mida oleme internetis levinud piltidel kohanud. Trikiks on kasutada seda väga säästlikult, äärmiselt õhukese kihina ning kindlasti pintsliga, kuna švammiga tupsutades satuvad osakesed liiga tihedalt nahale. Võta väike kogus puudrit pintslile ja püüa tupsutada seda vastu tühja puudrikaant nii, et see jaotuks ühtlaselt pintslikarvakestele – silmaga ei tohiks puudrit pintsli peal näha olla. Nüüd võid kergelt libisevate võtetega puudrit näole kanda ja välk ei tohiks probleeme tekitada.
4. VÄRVITEOORIA
Värviteooria on hea meigi aluseks! Väga tihti sobitatakse omavahel valed toonid ning valitakse nahale vale alatoon. Et värvidest ja nendevahelisest mõjust aru saada tuleks korraks süveneda ja vaadata värviringi. Vastandvärvid, näiteks punane ja roheline, neutraliseerivad teineteist. Seega, kui Sul on punane vistrik ja Sa valid roheka alatooniga peitekreemi, on selle peitmine 10 korda lihtsam. Samuti on oluline võtta arvesse oma naha alatoon, juuksed, riietus, silmade värv ja mis toimib sel hetkel paremini koos nendega. Näiteks ploomitoonid ja lilla toovad rohelised silmad väga esile ja kuldsed toonid toimivad paremini soojemate nahatoonidega.
5. LOOMULIKUD KULMUD – PEENED, KARVAKESI MEENUTAVAD JOONED
Parim viis luua ilus ja loomulik kulmukuju, kui need on hõredad või ülekitkutud, on kasutada peenikest pliiatsit (jane iredale Retractable Brow Pencil , Anastasia Beverly Hills Brow Wiz) või puuderja/kreemja kulmuvärvi puhul väga peene otsaga pintslit, mis võimaldaks matkida loomulikku karvakest. Täida tühjad kohad ja vajadusel karvavahed peente ja õrnade tõmmetega karvakasvu suunas – see tulemus on märksa usutavam kui intensiivne juurdejoonistus. Lõpetuseks kasuta kulmugeeli, see puhastab karvakesed ja fikseerib tulemuse.
6. SALVRÄTIK + PUUDER = KAUAPÜSIV HUULEVÄRV
Võti mis tahes huulepulga püsimiseks on õiged kihid. Kuivata huuled ja alusta huulte täitmist pliiatsiga, kas huulepigmendi tooni või mis iganes sobib Su huulepulgaga. Seejärel kanna 1 kiht huulepulka huulepintsliga. Võta salvrätik ja suru kergelt vastu huuli, värvipigment kinnitub huultele ja rasv imendub salvräti sisse. Nüüd tupsuta huultele švammiga väga õhuke kogus läbipaistvat puudrit. Korda protsessi 1-2 korda ja viimaseks kihiks jäta huulepulk – see tõesti ei nihku paigast.