Autor: Kristi Tammeleht
Näo luustiku rõhutatakse professionaalses meigis alati. See on tehnika, mis annab meie näole struktuuri ja ruumilisust. Tavaliselt kasutatakse selleks kahte varjanti, esmalt rõhutatakse ja lisatakse kuma näo eenduvustele (highlighter) ja teisalt lisatakse näole lisa varju. Need tehnikad koos on loomulikult vajalikud nii õhtumeigis kui ka fotol. Päevameigis võib see kõik tunduda näos veidi raske. Selleks, et see nii ei oleks võib igapäevases meigis kasutada ainult esimest tehnikat näole kuma ja sära andmiskes. Kindlasti ei tasuks unustada ka põsepuna, mis lisab kerget värskust ja tooni meie näole.
Alustada tuleks tavapärasest jumestuspõhjast, mis ühtlustab meie näonaha. Kui te kasutate selleks jumestuskreemi, siis sobib kreemjas highlighter. Nende tekstuurid on erinevad, nii säravad, kumavad kui ka matid. Igaüks leiab kindlasti omale meelepärase, tuleb lihtsalt teada, mis lõpptulemust soovitakse. Kohad kuhu me seda kasutame on kulmuluu all, põsesarna kõrgem tipp, mis hajub õrnalt meelekohtadeni (sõrmelaius jääb silmaalt puutumatuks), nina selg, mis kergelt hajub otsaesisele, ülahuule kaared ja silma sisenurgad. Toodet peale kandes tuleks seda kindlasti tupsutada kas sõrmeotsa või svammiga, et tulemus jääks ühtlane. Lõpetame puudri ja põsepunaga.
Kes kasutab meigi põhjaks mineraalset puudrit, siis hea on puudrine highlighter. Tekstuurilt on ka need kas säravad, kumavad või matid. Jällegi vastavalt sellele, millist lõpptulemust soovitakse. Puudriseid tooteid kantakse peale ja hajutatakse (kerged tõmbavad liigutused) naturaalse pintsliga. Pintsli suurus võiks olla keskmine (natuke väiksem, kui põsepuna pintsel), et kantavad alad liialt suureks ei läheks. Lõpetame jällegi põsepunaga.