Meigireeglid, mis võimaldavad näonaha puudused märkamatuks muuta

Kõik ütlevad, et meigis tuleb rõhutada seda, mis on näol kõige ilusam. Kuid selleks, et viia tähelepanu nendele detailidele millega rahul oleme, tuleb osata eelkõige varjata naha puudusi. Siin räägime veidi lähemalt, kuidas toime tulla teatud naha probleemidega.

Nahapuudused1

Olles teadlik näo plekkidest, tuleb valida sobiva alatooniga korrektor selle neutraliseerimiseks. Helebeež korrektor ei suuda peita kõiki meie probleemseid kohti, vaid lihtsalt maskeerib nad heledamaks. Maksimaalselt ühtlase nahatooni saavutamiseks peame neutraliseerima neid.

  • Sinakad ehk tsüanootilised või hallid, enamasti silma ümruspiirkonda tekkivad alad, on kõige parem katta 1-2 tooni heledama lõheroosa alatooni korrektoriga (olenevalt probleemi intensiivsusest).
  • Turse ja paistetuse puhul tuleks kõigepealt unustada valgustpeegeldavad korrektorid, kuna need võivad kõrgemaid punkte esile Nahapuudused2tuua. Tihti esineva turse puhul võib hommikuks muretseda vastava seerumi ja mati pigmendiga 1-2 tooni heledama oma nahatooni korrektori. Punetavate paistetuste puhul sobib kerge kollaka alatooniga korrektor. Kui aga lisaks paistetusele on silmaalused väga tumedad, siis oleks soovituslik korrigeerimine teha kahes etapis: kõigepealt paar tooni heledama korrektoriga tumedust vähendada ja seejärel toonivõrra heledama kollaka/nahatooni korrektoriga kerge neutraliseerimis kiht lisaks kanda.
  • Punetuste puhul näol on hea kasutada veid heledamat kollakat tooni. Tugevamate ärrituste ja punetuste puhul peaks korrektor sisaldama kergelt oliivikat alatooni.  Väga laiguline nahk peab olema kaetud kreemjama ja püsivama korrektoriga, peale jumestuskreemi pealekandmist.
  • Pigmendilaikude olemasolu ühtlustab veidi tugevama katvusega jumestustoode. Esiletungivate pigmendilaikude peitmiseks võib segada korrektorile helelillaka alatooniga korrektorit, mis aitab neid vähem märgatavaks muuta.
  • Kestenduse ja koorikute puhul kehtib ütlus “less is more”. Nende puhul tuleks vältida tugeva värvipigmendisisaldusega katvaid jumestuskreeme ja minimaliseerida puudrikihti või jätta see üldsegi ära. Regulaarne koorimine ja niisutamine aitab vältida nende teket.

Pidage meeles, et kõik korrigeerimis vahendi peavad olema nahatooniga ühtlaselt sulandunud ja üleminekud nähtamatud/hajutatud. Korrektoritega ei tasu liialdada, korrektori pindala lõpeb probleemse ala piiriga ehk töö peab olema teostatud täpselt. Tulemuse fikseerimiseks ja püsivuseks võib peale kanda, õhukese kihina, läbipaistvat fikseerimispuudrit.